Wymarzona suknia ślubna

#SukniaŚlubna
Wymarzona, wyśniona, przepiękna suknia ślubna…
Zaczyna się od oglądania bajecznych kreacji w internecie, żeby zainspirować się i znaleźć model dla siebie. Po obejrzeniu miliona zdjęć na Instagramie już wiemy jaki jest nasz typ.
? literka A
? rybka
? księżniczka
? z rozporkiem
? z trenem
? z rękawkami czy bez
? biała czy może o jakimś odcieniu

I można by tak wymieniać i wymieniać…

Na pierwszej lekcji tańca proszę Pannę Młodą aby pokazała mi swoją suknię. Chciałabym jak najlepiej dobrać choreografię pierwszego tańca i wykorzystać atuty kreacji.

Suknie, które podkreślają biodra i sylwetkę znakomicie nadają się do bardziej zmysłowych układów tanecznych. Można wtedy postawić na style latynoamerykańskie takie jak bachata, salsa czy kizomba. Również tango – drapieżne i pełne emocji.

Litera A niezależnie czy ma usztywnianą halkę czy nie to pięknie prezentuje się w obrotach i jest bardzo wygodna. Dzięki temu, że ma ograniczoną ilość warstw nie utrudnia partnerowi prowadzenia, a także pozwala na swobodę ruchu.
Obszerne księżniczki to spektakularny, jednak mało praktyczny wybór. Z własnego doświadczenia wiem, że nie jest łatwo w takiej sukni zatańczyć pierwszy taniec, ale mojej sukni ślubnej nie zamieniłabym na żadną inną. Bardzo pomaga halka z usztywnianym kołem, która ułatwia chodzenie. Suknia pięknie prezentuje się w walcu wiedeńskim i obrotach. Z minusów: spowalnia ruchy i znacząco dystansuje partnera.

Krótkie suknie lub sukienki na przebranie – idealne do rock & rolla, salsy, west coast swing’a i innych szybkich kawałków. Szlagierowy utwór z filmu „Dirty dancing” – ” Time of my life” to właśnie biała, lekka sukienka, która fantastycznie się kręci w tańcu. Frędzle to również widowiskowy wybór.
Na koniec kilka słów o rękawkach i skracaniu sukni ślubnej. Jeśli zdecydowałaś się na sztywne rękawki dobrze jest tak zaplanować choreografię, żeby nie było konieczności unoszenia rąk zbyt wysoko. Na próbach uda się bez problemu, a później na ślubie będziesz zaskoczona i to utrudnienie może mocno Was rozproszyć. Jest mnóstwo figur tanecznych, którymi zachwycicie gości, a jednocześnie będą dopasowane do kreacji.
Co do skracania sukni ślubnej to bardzo ważne jest byś wzięła pod uwagę buty na zmianę. Długość sukni powinna zostać dobrana zarówno do butów ślubnych jak i tych, w których stopy będą odpoczywać. Często widzę jak suknia ciągnie się po podłodze niszcząc i brudząc, gdyż jest za długa po zmianie butów.
A szkoda byłoby stracić możliwość sprzedania jej czy zachowania w całości na pamiątkę?Jestem ciekawa Waszych sukien ślubnych. Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę Was w całej okazałości, makijażu, fryzurze i z miłością w oczach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *