Pierwszy Taniec – kiedy zacząć lekcje?

 Kiedy najlepiej rozpocząć pierwszy taniec?

Okres przedślubny wymaga mnóstwa przygotowań i nie zawsze udaje się zrobić to z dużym wyprzedzeniem. Dla mnie pierwszy taniec to nie tylko zadanie do odhaczenia ale przede wszystkim wspaniała pamiątka dokonania czegoś niecodziennego z najbliższą nam osobą. To wspólne dzieło, które pozwala jeszcze lepiej poznać nam swojego narzeczonego czy narzeczoną aby potem z przyjemnością po latach wspominać wyzwanie jakim był pierwszy taniec. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardziej namacalnie odczuć proces przygotowań do ślubu.

Ale przejdźmy do rzeczy. Kiedy najlepiej rozpocząć naukę pierwszego tańca?

Aby lekcje odbywały się bez zbędnego stresu warto zaplanować tak czas nauki aby zakończyć przygotowania minimum na tydzień przed terminem ślubu. Ostatni tydzień Para Młoda spędza najczęściej na dopilnowaniu wszystkich spraw organizacyjnych. Zdarza się również, że wypadnie jakaś nieoczekiwana sytuacja, która będzie wymagała uwagi.

Czas przygotowań zależy od tego jaki układ chcemy przygotować i ile czasu chcemy na to poświęcić czasu. Często nasze możliwości czasowe ograniczona praca zawodowa lub studia co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu lekcji tańca.

Zadajmy sobie pytanie: Ile lekcji potrzebujemy oraz jak często możemy przychodzić na lekcję tańca?

Przykładowo może to być dziesięć godzin zajęć raz w tygodniu.

W jaki sposób wyznaczyć termin pierwszej lekcji?

Bierzemy kalendarz i od daty ślubu zostawiamy tydzień wolny bez żadnych obowiązków, tak aby nie zostawiać nic na ostatnią chwilę. Następnie odliczamy dziesięć tygodni z uwzględnieniem możliwych terminów lekcji. Warto wnikliwie przeanalizować grafik, gdyż czasami nie jest łatwo zsynchronizować dwie osoby. Dodajemy również dwa lub trzy zapasowe tygodnie i wtedy uzyskujemy przybliżony termin pierwszej lekcji tańca.

Podsumowując : podczas planowania pierwszego tańca weźcie pod uwagę Waszą wizję tańca i czas, który możecie poświęcić na naukę. Warto zaczynając przygodę z tańcem unikać pośpiechu i stresu.

Zapraszamy na lekcje indywidualne w Szkole Tańca MDance! Jeśli chcesz zapisać się do nas zadzwoń lub napisz minimum dwa tygodnie przed pierwszą lekcją.

Do zobaczenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *