Pierwszy Taniec – Ile lekcji potrzeba?

 

Pary Młode chciałyby wiedzieć: Ile czasu trzeba poświęcić  na naukę pierwszego tańca?

Okres przedślubny wymaga mnóstwa przygotowań i nie zawsze udaje się zrobić to z dużym wyprzedzeniem. Pierwszy taniec to nie tylko zadanie do odhaczenia ale przede wszystkim wspaniała pamiątka dokonania czegoś niecodziennego z najbliższą nam osobą. To wspólne dzieło, które pozwala jeszcze lepiej poznać nam swojego narzeczonego czy narzeczoną aby potem z przyjemnością po latach wspominać wyzwanie jakim był pierwszy taniec. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardziej namacalnie odczuć proces przygotować do ślubu.

Czas przygotowań zależy od tego jaki układ chcemy przygotować i ile czasu chcemy na to poświęcić czasu. Jest to sprawa bardzo indywidualna jednak spróbujemy w przybliżeniu określić ilość potrzebnych lekcji tańca.

W Szkole Tańca MDance podzieliliśmy Kursantów na kilka grup ze względu na oczekiwania związane z pierwszym tańcem.

Pierwsza z nich to osoby, które chciałyby przygotować wymarzoną choreografię i jest to kulminacyjny punkt na ich weselu. Od dawna planują ten występ, mają pewne wyobrażenie lub pomysły związane z tańcem. Inspirują się pięknymi układami tanecznymi wykonanymi przez inne pary lub gwiazdy tańca. Takim osobą polecam nastawić się na ok. 10-12 godzin zajęć, gdyż dopracowanie choreografii wymaga czasu. Niektóre pomysły czy trudniejsze figury wymagają przetestowania czy też wćwiczenia w nasze ciało.

Druga grupa osób to Pary Młode, które chciałyby dobrze zaprezentować się podczas pierwszego tańca, jednak nie mogą poświęcić więcej czasu niż 6-7 godzin. Po każdej lekcji jest możliwość  nagrania efektów wspólnej pracy, tak aby móc przypomnieć sobie kroki w każdej chwili lub też przećwiczyć w wolnym czasie we własnym zakresie. Choreografie przygotowane przez 5-7 lekcji składają się z prostych ale bardzo efektownych figur, które tworzą łatwy do zapamiętania układ pierwszego tańca.

Trzecia grupa zaczyna najczęściej od nauki tańca użytkowego/ weselnego a następnie przechodzi do stworzenia choreografii pierwszego tańca. Poznane figury taneczne mogą stworzyć atrakcyjny pierwszy taniec sprawdzający się zarówno przy szybkich jak i wolnych piosenkach. W zależności od tego ile czasu Para Młoda chciałaby poświęcić na naukę obrotów i figur weselnych kurs taki trwa od 5 do 10 godzin i następnie kilka lekcji na złożenie poznanych kroków w choreografię pierwszego tańca. To bardzo praktyczne podejście do nauki pierwszego tańca, gdyż nauczone figury wykorzystuje się nie tylko w tym wyjątkowym dniu ale również podczas imprez i wesel.

Ostatnia grupa to osoby, które chciałyby zatańczyć na swoim weselu coś prostego i naturalnego, gdyż taniec nie jest ich mocną stroną. Wystarczą 2-3 lekcji aby przygotować pierwszy taniec szyty na miarę. Proste kroki i kilka wskazówek sprawia, że bez większego wysiłku i stresu Para Młoda świetnie prezentuje się podczas swojego wesela.

Podsumowując : podczas planowania pierwszego tańca weźcie pod uwagę Waszą wizję tańca i czas, który możecie poświęcić na naukę. Warto zaczynając przygodę z tańcem unikać pośpiechu i stresu.

Zapraszamy na lekcje indywidualne w Szkole Tańca MDance! Jeśli chcesz zapisać się do nas zadzwoń lub napisz minimum dwa tygodnie przed pierwszą lekcją.

Do zobaczenia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *